



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Memory Size | 64 kb |
| Number of I/Os | 28 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0+ |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| RAM Size | 4 kB |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Memory Type | Flash |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 40 MHz |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$3.20427
Ext.Price$3.20427
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.20427 | $3.20427 |
| 10 | $2.16554 | $21.65540 |
| 25 | $2.01507 | $50.37675 |
| 50 | $1.89251 | $94.62550 |
| 100 | $1.77740 | $177.74000 |
| 300 | $1.51025 | $453.07500 |
| 500 | $1.28325 | $641.62500 |
| 1000 | $1.21999 | $1219.99000 |
| 3000 | $1.15159 | $3454.77000 |
